ODCHUDZANIE

MENU

Liposonix |  Odchudzanie z CaviFast2  |  Venus Freeze  |  Endermologia  |  Exillis  |  Celluform  |  StretchCare  |  Cellucare  | Karboksyterapia

Odchudzanie z CaviFast2!

CAVIFAST 2 to jedyne na świecie samo kalibrujące się urządzenie medyczne produkcji francuskiej do wyszczuplania sylwetki, emitujące fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości (38 kHz +/-2 kHz) i najwyższej dostępnej mocy  3 W/cm², co daje głębokie przenikanie do tkanek. Jego działanie jest oparte na zjawisku kawitacji, czyli selektywnym oddziaływaniu na komórki tłuszczowe, bezpowrotnie zmniejszając ich ilość poprzez apoptozę oraz objętość

Najnowocześniejsze urządzenie i najbardziej zaawansowana technologia stosowana w nieinwazyjnej kosmetologii i medycynie estetycznej mają swoje premiery. Z dumą prezentujemy jedyne na polskim rynku urządzenie gwarantujące wyjątkowo spektakularne efekty w wyszczuplaniu wybranych partii ciała – CAVIFAST 2. Nawet do 8 cm mniej – już po pierwszym zbiegu!

Nawet do 8 cm mniej, po pierwszym zabiegu!!!

Bez skrupułów wymodeluj problematyczne partie ciała i ciesz się luksusem posiadania idealnej sylwetki. CAVIFAST może być traktowany jako zabieg bankietowy – może być wykonany nawet na kilka godzin przed wielkim wyjściem(nawet przed ślubem ), skóra nie będzie zaczerwieniona ani opuchnięta. Gwarantowany efekt kilku centymetrów mniej  – tuż  po zejściu z fotela, co oznacza ze problem niedopinającej się  lub odrobinę przyciasnej sukienki odchodzi  w zapomnienie!

Cena od 500zł, w zależności od partii ciała; czas 30-60min, w zależności od wielkości obszaru

CAVIFAST 2 Medyczna lipoliza Kawitacyjna to najnowocześniejsze i jedyne na świecie, a dostępne w polsce samokalibrujące urządzenie medyczne do redukcji miejscowej otyłości i tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu pochodzenia wodno-tłuszczowego. Automatyczna kalibracja – unikatowa funkcja CIAVIFAST pozwala na wyjątkową skuteczność. Urządzenie podczas całego zabiegu samoczynnie kontroluje i utrzymuje stały poziom mocy. Fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości  i najwyższa dostępna na rynku moc CAVIFAST 2, gwarantują głębokie przenikanie do tkanek – tym samym spektakularne efekty. Od 1 nawet do 8 cm w obwodzie mniej – już po pierwszym zabiegu. Funkcja BIO IMPEDANCJI, w jaką wyposażony jest CAVIFAST 2 polegająca na możliwości zbadania składu ciała, w tym zawartości tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej,  wody i masy kości – jeszcze wiarygodniej, niż centymetr potwierdzi wyniki.

Działanie urządzenia opiera się o zjawisko kawitacji czyli selektywnego oddziaływania na komórki tłuszczowe, opróżniając je i wybiórczo trwale usuwając. Kawitacja jest jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu a przede wszystkim tkanki tłuszczowej. Dzięki stymulacji procesu jej spalania  kawitacja prowadzi do zmniejszenia obwodów części ciała. CAVIFAST czyni to wyjątkowo skutecznie a efekty są fenomenalne.  Wytworzona energia, dzięki zmianie polaryzacji błony komórkowej, powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej i jej rozbicie. Uwolnione w ten sposób tłuszcz jest transportowany przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega rozkładowi i wydaleniu. W ten sposób można skutecznie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów takich jak uda, pośladki, ramiona, talia, biodra czy okolice kolan.

CAVIFAST 2 jest skuteczną alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej. Jednocześnie nie występują tu żadne skutki uboczne, które są związane z zabiegami tradycyjnej liposukcji. Metoda nie wymaga rekonwalescencji, nie odczuwa się bólu po zabiegu a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona.

ilość minut na dana Partie jest uzależniona od pacjenta , szacowana ilosc minut na jedna partie ciala wynosi:

  • Brzuch: 40- 60 minut
  • Pośladki 15-25 minut
  • Uda 20 minut
  • Łydki 15-20 minut
  • Ramiona 20 minut
  • Boczki 25 minut

LIPOSONIX

Liposonix jest zabiegiem, który w szybki, bezpieczny, a przede wszystkim bezinwazyjny sposób wyszczupla brzuch, uda, talię, bryczesy i pośladki. Efekty jakie można uzyskać, są porównywalne do tych, które do tej pory były osiągalne wyłącznie dzięki chirurgii plastycznej. Wykorzystując najnowsze rozwiązania w technologii ultradźwięków, podczas jednego zabiegu zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej, a tym samym zmniejszenie obwodów ciała nawet o 2,5 cm. Fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu (HIFU) trwale usuwają tkankę tłuszczową jednocześnie nie uszkadzając skóry, a ujędrniając ją. Procedura przeprowadzana jest w ciągu jednej wizyty i trwa około godziny, a jej przebieg można obserwować na monitorze dzięki ultrasonografii.

Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta i nie niesie ze sobą ryzyka powikłań, a co najważniejsze nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Technologia wykorzystywana w urządzeniu oparta jest na ponad 10 letnich badaniach klinicznych, przez uznanych specjalistów w dziedzinie nowych technologii medycznych i ekspertów z zakresu ultradzwięków i ich zastosowania w medycynie.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegu Liposonix gwarantuje posiadanie przez urządzenie certyfikatu FDA, który dopuszcza go na rynek europejski, amerykański, kanadyjski i japoński.

Jak wygląda zabieg?
Lekarz przygotowując pacjentkę do zabiegu zaznacza flamastrem obszary, które zostaną poddane procedurze wyszczuplenia. Następnie przykłada, w wyznaczonych wcześniej miejscach, głowicę emitującą skoncentrowaną dawkę ultradźwięków, przesuwając ją po skórze. Ultradźwięki trwale redukują wybrane komórki tłuszczowe, które są w naturalny sposób absorbowane, a następnie usuwane z organizmu.
Po zabiegu mogą pojawić się łagodne, krótkotrwałe obrzęki i zaczerwienienia, które znikają w ciągu kilku godzin. Całkowity rezultat zabiegu widoczny jest po około 8 do 12 tygodni, ponieważ tyle zajmuje naturalny proces usuwania tkanki tłuszczowej przez ludzki organizm.
Jedyna niepowtarzalna technologia na rynku światowym. Liposonix® to najlepsze rozwiązanie dla permanentnej nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, technologia opracowana przez pioniera rynku medycznego amerykańską firmę Solta Medical®. System Liposonix® oparty jest na ponad 10 latach badań klinicznych i testów.

Metoda
System Liposonix® działa w oparciu o skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków o wysokiej intensywności (HIFU) skupiającą energię na stałej głębokości 1,3 cm. Precyzyjnie określona głębokość zabiegu sprawia, że zabieg jest bezpieczny dla skóry, otaczającej tkanki i organów wewnętrznych. W miejscu działania powoduje szybki wzrost temperatury powyżej 56oC ( w ciągu 1 sekundy! ). W wyniku podgrzania komórek tłuszczowych dochodzi do ich trwałego uszkodzenia, a następnie do ich całkowitego usunięcia z danego obszaru przez układ limfatyczny. Jest to nieinwazyjna metoda modelowania ciała, o sprecyzowanym efekcie estetycznych.

Efekty
Ostateczny efekt utraty zbędnych centrymetów w obwodach (brzuch, bryczesy, uda) uzyskujemy do 8 -12 tygodni po zabiegu, jest to czas w którym organizm „pozbywa” się uszkodzonych komórek tłuszczowych. Średnia redukcja tkanki tłuszczowej dochodzi do 2,5 cm. Dodatkową korzyścią stosowania tej metody jest wpływ temperatury na stymulację fibroblastów, dochodzi do obkurczenia, z wiekiem rozciągniętych, włókien kolagenowych, co w rezultacie prowadzi do napięcia skóry.

Dla kogo
Jest to idealny zabieg dla osób, które mimo ćwiczeń i zbilansowanej diety nie mogą pozbyć się miejscowych depozytów tłuszczu z okolic brzucha, talii, pośladków, bioder, bryczesów. Dla osób, które nie mogą wygospodarować czasu na ćwiczenia lub długie programy odchudzające, zabieg wymaga jednej wizyty u spacjalisty i trwa około 1 godziny. Zabieg jest skierowany dla pacjentów których grubość uchwyconej fałdy (obszar zabiegowy) nie jest mniejszy niż 2,5 cm a BMI (body mass index) jest poniżej 30.

 

VENUS FREEZE

Urządzenie Venus Freeze, wykorzystujące chronioną patentem technologię (MP)²™ jest pierwszym urządzeniem realizującym innowacyjną koncepcję zabiegów medycyny estetycznej nowej generacji dla twarzy i ciała. Dzięki nowatorskim technologiom oraz syntezie impulsów magnetycznych z wielo-biegunową emisją fal radiowych, Venus Freeze zapewnia doskonałe wyniki w zabiegach eliminujących skutki starzenia się, zmniejszania obwodu, redukcji cellulitu, kształtowania sylwetki i napinania skóry. Oprogramowanie, które steruje pracą urządzenia jest bardzo elastyczne i zapewnia operatorowi pełną swobodę w zakresie przeprowadzania dokładnych badań nowych protokołów klinicznych, w oparciu o technologię (MP)²™.
Urządzenie Venus Freeze™ zaprojektowano z założeniem maksymalnej sprawności klinicznej i wydajności biznesowej. Spełnia ono wymagania w obu tych kategoriach będąc zintegrowanym, bezpiecznym, prostym w obsłudze i ekonomicznym urządzeniem dla medycyny estetycznej.
Poznajcie Venus Freeze i pozwólcie, aby firma Venus na zawsze zmieniła wasze oczekiwania wobec urządzeń stosowanych w kosmetyce.

Rewolucyjne głowice Venus Freeze
Głowice typu (MP)²™ Synthesizers oraz ARC Enhancers stanowią mechanizm unifikujący technologię Venus Freeze. Te wyjątkowe aplikatory mogą być stosowane niezależnie od siebie lub razem. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie od 2 do 3 zabiegów jednocześnie, co pozwala zoptymalizować rezultaty i znacznie zwiększyć możliwości generowania dochodów.

Głowica Octi-Polar™
• est to 8-punktowa elektroda (MP)²™ zapewniająca ciągły kontakt ze skórą i tym samym ciągłość zabiegu.

• Jej ergonomiczna konstrukcja sprawia, że końcówka ta wygodnie leży w dłoni i zmniejsza zmęczenie operatora, umożliwiając tym samym zwiększenie dziennego wykorzystania urządzenia i zwiększając wrażliwość operatora na topografię skóry.

• Niskoprofilowa rękojeść zapewnia bardziej bezpośrednie i przyjemniejsze doznania podczas zabiegów napinania skóry i kształtowania sylwetki.

• Odległość pomiędzy naprzeciwległymi elektrodami, wynosząca 7 cm, umożliwia wykonywanie bardzo szybkich zabiegów i dostosowanie ich czasu trwania do dynamicznego stylu życia Państwa klientów.

• Wyjątkowy tryb przewodzenia (MP)²™ (transmission mode) zapewnia optymalne pokrycie obszaru na różnych głębokościach skóry.

Głowica Diamond-Polar™
• Jest to końcówka zabiegowa z 4 elektrodami rozmieszczonymi na planie rombu, zapewniająca łatwy dostęp do trudnodostępnych miejsc w okolicach oczu, nosa i uszu.
• Mała, lekka i łatwa do trzymania i w manewrowaniu elektroda Diamond Polar umożliwia delikatne operowanie w bardziej wrażliwych obszarach.

Zakres działania
Technologia (MP)² stymuluje kilka zjawisk biologicznych, które przekładają się na widoczne i wymierne wyniki w obszarach redukcji cellulitu i zapobiegania cellulitowi, kształtowania sylwetki, napinania luźnej skóry i przeciwdziałania skutkom starzenia się.

W efekcie starzenia się skóry mają miejsce dwa główne zjawiska biologiczne:
– stopniowe zmniejszanie liczby pętli naczyń krwionośnych włosowatych, prowadzące do pogorszenia mikrokrążenia w skórze, które jest odpowiedzialne za dostarczanie komórkom skóry tlenu i składników odżywczych. Niedobór tych niezbędnych substancji powoduje zaburzenia w normalnym funkcjonowaniu fibroblastów.
– zużycie fibroblastów, które są odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny.
Technologia (MP)² pozwala na korygowanie zjawisk biologicznych powodujących starzenie.
(MP)² to unikalna technologia umożliwiająca odwrócenie efektów starzenia się skóry dzięki połączeniu działania impulsów magnetycznych i wielobiegunowych fal radiowych. Impulsowe pole magnetyczne pobudza produkcję hormonu wzrostu FGF-2 odpowiedzialnego za budowanie malutkich naczyń krwionośnych i namnażanie się fibroblastów. Jednoczesnie fale radiowe stymulują syntezę kolagenu i elastyny poprzez powodowanie kontrolowanych uszkodzeń w skórze właściwej na skutek dziłania ciepła, co z kolei pobudza mechanizmy odnowy komórek.

Lipoliza
Technologia (MP)² podnosi temperaturę skóry, w ten sposób zwiększając aktywność hormonów i rozpad znajdujących się w komórkach trójglicerydó na glicerol i kwasy tłuszczowe. Wolne kwasy tłuszczowe są uwalniane do krwiobiegu, w efekcie czego zmniejsza się wielkość cząsteczek tłuszczu. Ten proces biologiczny prowadzi do zmniejszania obwodu ciała i wygładzania tkanek dotkniętych cellulitem.

Krążenie krwi
(MP)² usprawnia krążenie w leczonych obszarach, a dzięki temu poprawia się kondycja skóry. Lepsze krążenie oznacza dopływ większej ilości witamin, minerałów i tlenu do komórek skóry, przy jednoczesnym usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii.

Odbudowa struktury kolagenu i elastyny
(MP)² modyfikuje strukturę kolagenu i elastyny, sprawiając, że włókna stają się krótsze i grubsze. W ten sposób zwieksza się napięcie skóry. Dodatkowo fibroblasty zwiększają produkcję włókien kolagenu i elastyny, przyczyniając się do dalszej poprawy napięcia i elastyczności skóry, czego widocznym efektem jest redukcja zmarszczek.

ENDERMOLOGIA

Vacuum Fat opiera się na unikalnym procesie stanowiącym połączenie masażu mechanicznego z precyzyjnie regulowanym podciśnieniem. W głowicy masującej umieszczone są dwie rolki, poruszające się wokół własnej osi i względem siebie. Jedna z rolek zawija fałd skórny, a druga go rozwija.

Efektem takiego oddziaływania na skórę i podskórną tkankę łączną jest:
• przywrócenie prawidłowego metabolizmu,
• rozbicie tkanki tłuszczowej
• eliminacja toksyn,
• pobudzenie wymiany komórkowej,
• zmniejszenie retencji wody przez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego,
• pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny,
• złuszczenie naskórka, przez co skóra odzyskuje naturalny blask oraz elastyczność.
W efekcie tych zmian, następują widoczne rezultaty estetyczne, takie jak:
• redukcja cellulitu
• ujędrnienie skóry
• wysmuklenie sylwetki
• odmłodzenie naskórka
• pomaga w leczeniu blizn, oparzeń, zwłóknień i żylaków

Vacuum Fat, relaksuje , odpręża i niweluje stres. Kobiety problemem „ciężkich nóg” odczuwają rozluźnienie kończyn już po pierwszym zabiegu. Zabiegi endermologii można wykonywać na całym ciele, nogach, biodrach, pupie, brzuchu, a nawet na twarzy czy szyi. Pomaga ujędrnić opadające policzki czy podbródek. Optymalne rezultaty uzyskuje się po serii 15-20 zabiegów, natomiast widoczne efekty obserwuje się już po 5-8 sesjach. Znakomite wyniki, jakie gwarantuje Vacuum Fat można poprzeć pomiarami wykonywanymi przed i po serii zabiegów. Niektóre osoby zmniejszyły rozmiar swojego ubrania o jeden lub dwa rozmiary. Urządzenie VACUUM FAT nie jest produktem firmy LPG. Filorga Specjalista w dziedzinie anti-aging bezpieczeństwo i jakość implantu gwarantowane renomą Laboratorium, specjalizującego się w produkcji preparatów medycznych (ISO 13485) trzydziestoletnie doświadczenie w zakresie tworzenia preparatów medycyny estetycznej preparat oznaczony CE0297 badania i aktywny rozwój zapewniające innowacyjne i bezpieczne rozwiązania dla lekarzy i pacjentów POLIWALENCJA X-HA3® X-HA3® JEST WSZECHSTRONNYM WYPEŁNIACZEM. MOŻE BYĆ STOSOWANY JEDNOCZEŚNIE W KILKU WSKAZANIACH. POLIWALENCJA JEST WYNIKIEM 3 CZYNNIKÓW: objętość, modelowanie i homogenność.

EXILLIS

Najnowszy system bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, będący konkurencyjną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów Liposukcji. Oferuje doskonałe rezultaty przy zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, modelowaniu sylwetki, poprawie napięcia i sprężystości skóry oraz jej tekstury, a także przy redukcji cellulitu i rozstępów.

System wykorzystuje kontrolowane nagrzewanie tkanki  w połączeniu z działaniem fal ultradźwiękowych. Zapewnia efektywne kształtowanie sylwetki poprzez zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy medyczny system kształtujący ciało. Exilis to metoda, która daje doskonałe rezultaty redukcji tkanki tłuszczowej, wyszczuplenia, ujędrnienia skóry i polepszenia produkcji kolagenu.

Rewolucyjna technologia

Skojarzenie ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości [ RID + CRT ] pozwala dotrzeć do wcześniej trudno dostępnej tkanki i zastosować terapię. System EXILIS jest kierowany na dokładnie określoną głębszą tkankę tłuszczową, a kontaktowe chłodzenie powierzchni reguluje temperaturę skóry i chroni delikatne jej struktury.

Fale ultradźwiękowe systemu EXILIS przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych powodując podział pakietów komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. Odsłonięte komórki tłuszczowe są wtedy łatwiej dostępne i podatne na skuteczną terapię. Energia o wysokiej częstotliwości powoduje precyzyjne, głębokie nagrzewanie tkanki. Inicjowana jest aktywność metaboliczna i przyspieszone zostają procesy lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. Objętość komórki tłuszczowej zmniejsza się, a tkanka tłuszczowa ulega redukcji.

CELLUFORM

Miejscowe nagromadzenia tłuszczu, cellulit, z wiekiem wiotczejąca czy wysuszona skóra, należą obecnie do najczęstszych chorób cywilizacyjnych wśród naszej populacji, dotykających właściwie każdego. Nie może dziwić, że współczesna medycyna z roku na rok donosi o nowych rozwiązaniach likwidujących tego typu problemy. Zabieg modelowania ciała, zwany lipolizą iniekcyjną, opracowano dopiero kilkanaście lat temu (pionierskie zabiegi w medycynie estetycznej wykonano na przełomie lat 80. i 90. XX wieku). Lipoliza jest zabiegiem bezoperacyjnego i trwałego likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą odpowiednich substancji. Obszary ciała poddawane lipolizie to najczęściej: podbródek, ramiona, brzuch i talia, sutki (u mężczyzn), biodra, uda i kolana. Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowalny i bardzo bezpieczny. Lipolizę możemy stosować u pacjentów starszych oraz z chorobami, które dyskwalifikują a’priori do tzw. odsysania (liposukcji), jak również u osób bardzo szczupłych (te odchudzające się wciąż dziewczyny też mają cellulit i miejscowe nagromadzenia tłuszczu, prawda?). Jakie substancje się stosuje? Obecnie używa się główne mieszaniny wyciągu z soi – fosfatydylocholiny (PPC) oraz soli żółciowej – deoksycholatu (DC) w odpowiednich, ściśle określonych, proporcjach. Mieszanina ta, wprowadzona do tłuszczu pod skórę, niszczy komórkę tłuszczową, poprzez rozpuszczenie jej błony komórkowej i likwiduje „tłustą” zawartość. Tłuszcz ulega emulsyfikacji i jest transportowany do wątroby, zużywany do procesów energetycznych, a następnie jako metabolity wydalany z organizmu. Tego typu rozpuszczanie tłuszczu następuje łagodnie i równomiernie, a co najważniejsze – działa w sposób trwały, czyli nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty nigdy już nie powraca. Zaletą tego typu zabiegów jest, oprócz skuteczności, przede wszystkim komfort i olbrzymie bezpieczeństwo pacjenta! Jednym z produktów bliskich ideałowi w zwalczaniu miejscowych nagromadzeń tłuszczu i symbolem skuteczności i bezpieczeństwa stał się obecnie preparat Revital Celluform. Posiada on, jako jedyny na rynku europejskim, nowatorską formułę pozwalającą w szybki i mało uciążliwy sposób modelować sylwetkę. Najlepsze efekty usunięcia nagromadzeń tłuszczu uzyskujemy u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się, którzy mimo tego nie mogą usunąć uciążliwych „boczków”, „bułek na kolanach”, „bryczesów”, „brzuszka” czy „drugiej brody”. Nietuzinkowy skład preparatu Revital Celluform polega na tym, że oprócz zawartości deoksycholatu i fosfatydylocholiny (PPC/DC, czyli jak klasyczne preparaty do lipolizy), znajdują się tu jeszcze substancje antyoksydacyjne, obniżające poziom cholesterolu, redukujące cellulit, rozszerzające naczynia krwionośne, usprawniające krążenie chłonki i poprawiające dotlenienie tkanek. Mieszanka PPC i DC wraz z odpowiednio dobranymi dodatkami, czyli rewelacyjny Revital Celluform stanowi olbrzymi postęp na rynku usuwania miejscowych nagromadzeń tłuszczu. Jak wygląda sam zabieg? Przeszkolony lekarz wprowadza przygotowany roztwór Revital Celluform za pomocą igły i strzykawki w tkankę podskórną. Wkłuć jest tylko kilka i jest to praktycznie niebolesne (autor tego artykułu poznał to wszystko sam na własnej skórze:)). Obecnie nie poleca się już starej metody wielu drobnych i bolesnych nakłuć (jak mezoterapia), ale bardziej komfortową, choć nieco bardziej agresywnie wyglądającą – metodę Motolese, czyli kaniuli lub długiej igły, poprzez którą wprowadza się równomiernie roztwór w tkankę tłuszczową. Zaletą jest ograniczenie wkłuć do minimum. Dla jeszcze większego komfortu dodaje się często środki znieczulające (np. lignokainę). Jeśli likwidujemy cellulit lub zależy nam na większym dotlenieniu tkanek, lekarz wstrzykuje preparat płycej, ale w innym rozcieńczeniu i z domieszką Revital Tonic. 5 minut po zabiegu Tydzień po zabiegu Po zabiegu skóra nieco puchnie, robi się zaczerwieniona, trochę bolesna. Ból porównywany jest często z tzw. zakwasami. Po około kilkunastu minutach można spokojnie wracać do domu, a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzimy za pomocą np. chłodnych okładów. Od 3-4 doby możemy zacząć masować ostrzykiwane miejsca w celu równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres około tygodnia. Czasami dla uzyskania efektu wystarczy jedno spotkanie, jednak zaleca się powtórzenie sesji kilka razy (2-6), ponieważ nie wszyscy pacjenci reagują identycznie na lipolizę. Spektakularne rezultaty widoczne są dopiero po kilku-kilkunastu tygodniach. Fosfatydylocholina potrafi utrzymywać się w tkankach nawet 3 miesiące po zabiegu, więc zbyt częste ostrzykiwanie się nie ma sensu, ważniejsza jest raczej systematyczność (czyli przychodzenie na lipolizę co 3-6 tygodni).

StretchCare

StretchCare francuskiego laboratorium RevitaCare to doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5, oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE.

Dzięki doskonale dobranym składnikom zabieg StretchCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu, a skóra staje się idealnie napięta i wzmocniona. Rysy twarzy wyostrzają się, a owal staje się wyrazisty i idealnie wyrzeźbiony. Skóra poddana kuracji jest gładsza, wzmocniona wręcz podniesiona. Twarz odzyskuje idealny kształt i wyrazistość. Przebarwienia i plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne, skóra jest idealnie rozświetlona i nawilżona.

Oprócz zastosowania StretchCare na twarz doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie występują zwiotczenia skóry, zastosowany na biust uniesie go, sprawi, że nabierz on idealnego kształtu, a rozstępy, przebarwienia i plamy pigmentacyjne staną się mniej widoczne, skóra biustu będzie idealnie napięta, nawilżona, odżywiona i odświeżona.

Cellucare

CelluCare to wyjątkowo zbilansowany koktajl do mezoterapii igłowej przeznaczony do leczenia nawet najbardziej zaawansowanego cellulitu, w którego skład wchodzą kwas hialuronowy, kofeina, i mikroelementy. Są to trzy kluczowe składniki redukujące podskórne złogi tłuszczowe i skórkę pomarańczową, a także korygujące sylwetkę. Niezwykle istotny jest fakt, że Cellucare w widocznym stopniu wygładza skórę i rozbija nawet mocno grudkowy cellulit. Zabieg polega na równomiernym ostrzykiwaniu punktowym lub liniowym obszarów ciała dotkniętych cellulitem z widocznym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Opatentowana przez Laboratorium RevitaCare wyjątkowa formuła medyczna CelluCare jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osiągnięcia niezwykłej skuteczności w leczeniu cellulitu. Dodatkowo CelluCare to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Zabieg cieszy się od lat ogromnym powodzeniem wśród pacjentów na całym świecie. SPECYFIKACJA: Rozbicie zbitego cellulitu Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego hydrolizującego błony komórkowe, następuje uwolnienie adipocytów odpowiedzialnych za pojawianie się grudek tłuszczu w tkankach. Tłuszcz zostaje uwolniony. Aktywizacja spalania tłuszczu, redukcja zapasów tłuszczu Zawierający składnik spalający tłuszcz, CelluCare® stymuluje redukcję tłuszczów i przekształca je w źródło energii. Ponadto, pierwiastki śladowe maksymalizują aktywność odpowiednich enzymów. Nasilenie mikrocyrkulacji oraz drenażu Kofeina pobudza mikrocyrkulację skórną, przyczyniając się tym samym do eliminacji rozłożonych kwasów tłuszczowych. Poprawa wyglądu zewnętrznego tkanki skórnej Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego nadają skórze miękkość i gładkość. Pierwiastki śladowe pobudzają komórki i bardziej wzmacniają skórę. Kwas hialuronowy dodatkowo kondycjonuje i wygładza skórę.

Karboksyterapia

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie staje się szybko bardzo ważnym narzędziem w walce z podstawowymi problemami, z jakimi przychodzą pacjenci do gabinetów medycyny estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. W Ameryce Południowej i Europie, terapia dwutlenkiem węgla jest stosowana w leczeniu rozstępów, cellulitu i blizn i przynosi imponujące rezultaty. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).
Jak to działa?

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Zabieg:

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5. minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, zasinienia i obrzęk. Bolesność zabiegu jest bardzo zmienna osobniczo, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym. Obszaru leczonego nie należy rozcierać ani zanurzać w wodzie przez około 4 godziny po zabiegu. Zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennej aktywności i od razu po zabiegu mogą powrócić do pracy i codziennych zajęć.

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie z dwutlenku węgla. CO2 prowadzi do dylatacji (rozszerzenia) naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze. Dzięki czemu dochodzi do wzmożonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. W rezultacie skóra jest napięta i odżywiona przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.

EFEKTY UBOCZNE TERAPII?

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu karboksyterapii CO2 jest transportowany do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.

Jak długo trwa kuracja?

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje :
• Redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.8 zabiegów)
• Redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo (ok.12 zabiegów)
• Redukcja zmarszczek,rewitalizacja,cienie pod oczami od 1 zabieg na 10 dni (ok. 6 zabiegów)
• Redukcja rozstępów 1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)
Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut !!!
1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
2. alternatywa dla liposukcji
3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)
4. usuwanie zmarszczek
5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
6. minimalizacja worków i cieni pod oczami
7. redukcja podwójnego podbródka
8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
9. zwiększanie grubości skóry

Główne obszary zastosowań:
• redukcja intensywnego cellulitu
• alternatywa do liposukcji
• minimalizowanie rozstępów
• usuwanie zmarszczek
• przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
• minimalizacja worków i cieni pod oczami
• redukcja podwójnego podbródka
• wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
Zabieg wykonywany jest urządzeniem francuskiej firmy Concerto