LASER FRAKCYJNY CO2 FOTONA

Laser frakcyjny służy do wykonywania frakcjonowanej dermabrazji laserowej. Działanie lasera polega na kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry usuwając zewnętrzne warstwy naskórka oraz pobudzając głębsze warstwy skóry do odbudowy i regeneracji. Poprawia teksturę i barwę skóry, wygładza blizny potrądzikowe i przebarwienia.

Laser posiada specjalną głowicę wyposażoną w skaner, który wypala w skórze urazy termiczne w postaci mikrokanalików. Wiązka lasera dociera w głąb komórek aż do tkanki podskórnej. Nie powoduje przy tym oparzeń, ale skutecznie pobudza okalające zdrowe tkanki do szybkiej odbudowy i regeneracji.

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może pojawić się delikatny obrzęk. Powierzchowna regeneracja naskórka trwa od 3 – 7 dni. Całkowita przebudowa około miesiąca.

Efekty

 • Ogólne zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • Poprawa kolorytu skóry
 • Poprawa owalu twarzy
 • Ujędrnienie skóry
 • Poprawa gęstości skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Obkurczanie porów skóry
 • Pobudzenie procesu neokolagenezy
 • Odmłodzenie
 • Poprawa kolorytu skóry

Stosowanie nastrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym razem z zabiegiem laserem frakcyjnym CO2 znacznie zwiększa jego efektywność i skraca czas rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu łącznie obu metod uzyskujemy:

 • szybsze gojenie i skrócenie okresu rekonwalescencji
 • zmniejszenie ryzyka powikłań
 • zwiększone zagęszczenie skóry
 • zwiększone napięcie skóry
 • zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów

PEELING WĘGLOWY

Laserowy peeling węglowy wykonywany jest przy zastosowaniu wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG. Procedura polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory i absorbują energię światła laserowego. Połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulację produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulację komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

Efekty:

– redukcja zaczerwienienia przy stanie zapalnym trądziku
– zmniejszenie łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku
– usunięcie zaskórników, pryszczy, krostek i grudek
– zwężenie rozszerzonych porów
– poprawa elastyczności skóry
-wygładzenie drobnych zmarszczek
-stymulacja regeneracji i odnowy skóry
-ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry
-oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów
-usunięcie przebarwień

Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu skóra jest zaróżowiona, napięta, występuje delikatny obrzęk.
Kolejne zabiegi powinno się wykonywać co 2-4 tygodnie. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie.

USUWANIE TATUAŻU

Zabiegi laserem Nd:Yag z technologią Q – Switch to obecnie najbezpieczniejsza metoda usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, dająca bardzo dobre efekty bez pozostawiania blizn, przebarwień oraz poważnych uszkodzeń skóry.

Laser typu Q-Switched emituje impulsy rzędu nanosekund, a tym samym emituje bardzo dużą gęstość energii w krótkim czasie. W trakcie zabiegu dochodzi do fotomechanicznego rozbicia barwnika na drobniejsze cząstki, które w późniejszym czasie zostają usunięte z organizmu. Fragmenty pigmentu w pewnym stopniu są eliminowane z wierzchnich warstw skóry poprzez jej mikrouszkodzenia. Cząstki barwnika pozostające w głębszych warstwach mogą zostać usunięte w trakcie procesu fagocytozy.

USUWANIE WŁÓKNIAKÓW / ZMIAN SKÓRNYCH

Laser CO2 jest doskonałym narzędziem chirurgicznym znajdującym zastosowanie w dziedzinie dermatologii estetycznej. Ogromną zaletą jest bezkontaktowa praca lasera gwarantująca całkowitą czystość pola operacyjnego.

Odparowanie wiązką światła laserowego w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera. W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. W tym momencie następuje usuwanie włókniaków i innych zmian skórnych. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.

ZAMYKANIE NACZYNEK

Metoda ta polega na zróżnicowaniu absorpcji światła laserowego we krwi (hemoglobina) oraz w skórze dla odpowiednich długości fal. Hemoglobina pochłania światło, które następnie podgrzewa naczynia krwionośne pod skórą doprowadzając do ich zamykania. Jednocześnie skóra nie zostaje w żaden sposób uszkodzona.

Podczas przebiegu opisywanego zjawiska istotne są dwie rzeczy – absorpcja w hemoglobinie oraz w melaninie (barwniku skóry). W przypadku niektórych długości fal promieniowania laserowego z wysoką absorpcją w hemoglobinie wiąże się także wysoka absorpcja w melaninie. W efekcie dochodzi do sytuacji, w której promieniowanie nie jest głębiej przepuszczane przez skórę. Dzięki temu możliwe jest zamykanie naczynek a także płytko usytuowanych naczyniaków.

Pierwsze efekty są widoczne już po przeprowadzeniu jednego zabiegu. Jeżeli zmiany są większe i bardziej widoczne, konieczne może okazać się jego powtórzenie.

DEPILACJA LASEREM DIODOWYM CANDELA

Candela to laser diodowy 808nm, który skutecznie usuwa mieszki włosowe na zasadzie fototermolizy, czyli usunięcia wszystkiego co posiada barwnik. Metoda ta jest obecnie najskuteczniejszą na rynku. Ma na celu trwale zredukować zbędne owłosienie, a także zatrzymać jego odrastanie. Ze skutecznością tej metody może jedynie równać się bezpieczeństwo jego stosowania.